Agility závody Kyje

29.03.2010 13:34

V sobotu 27. března jsme se s Jambou účastnili dvojzkoušek v Kyjích. Moc milou společnost nám dělala moje mamka, bez které vážně nevím, jak bych to tam přetrpěla. Už cesta na závody nezačala zrovna nejlíp a to kvůli totálně ucpané Jižní spojce. Cesta, která měla trvat maximálně půl hoďky, trvala přes hodinu a půl a i když jsme měli na prezenci fóra asi 50 minut, tak jsme přijeli pozdě. A to minimálně o půl hodiny. Když jsem konečně doběhla k preznci se skříženýma nohama, protože to málem můj močový měchýř nevydržel, tak jsem jen slyšela "pozdě". Po tom, co jsem se moc omlouvala, jsem milostivě byla připsána zpět na startovku na její úplný konec.

No, co se týče závodů, tak UŽ PO TŘECH HODINÁCH čekání, jsme před sebou měli první běh. Ten skončil diskem. Jambě se ale vůbec nechtělo běžet a celkově moc radostný projev neměla, spíš byla pěkně otrávená a už jí to tam nebavilo. Musím jí ale pochválit, že zóny, se kterými jsme měli na minulých závodech problémy, přeběhla moc hezky a napoprvé a kruh, z kterého jsem taky měla obavy, zvládla skvěle. Ale stejně jsme měli tři odmítnutí a to na skočkách. Na tréninkách máme moc pěkné vysílačky halvně do tunelu, ale ty tu teda trochu selhaly.

Po prvním běhu jsme s mamkou vzali Jambuchu vykoupat do místního potoka a hned jí bylo veseleji. Na druhý běh jsme čekali asi tak "pouhé" dvě hodiny. Kromě toho, že už byla téměř úplná tma a pršelo nám na hlavu o sto šest, tak to bylo super:( Jambě tato změna ale vyhovovala a běžela o poznání líp. Bohužel opět disk, protože vyhla jednu skočku a pak jí skočila z druhé strany. Ale měla jsem radost, že ona má z běhu konečně radost. A opět měla moc hezké zóny.

Jako rozhodčí byla nominovaná Alice Glocknerová a musím uznat, že stavěla opravdu skvělé parkury. Jedna z mála skvělých věcí.

Co říci závěrem? Kromě toho, že jsme strávili odpoledne s mamkou, což bylo super a máme bezva novou skládací mističku, kterou nám koupila, to stálo za h.... Ale aspoň jsme o zkušenost bohatší.

P.S.: Videa nebudou, protože první běh nestál za nic a druhý se nemohl kvůli dešti natáčet. Snad to příští sobotu v Masečíně napravíme.

 

V neděli dopoledne jsme byli na prvním pozimním tréninku ve Stodůlkách u Petry a tam jsme si všechno vynahradili a krásně si zaběhali a to při sluníčku. Víkend jsme zakončili první jarní grilovačkou, takže závěr týdne byl přeci jen pozitivní.

—————

Zpět